លិខិត​អញ្ជើញ ចូល​រួម​ដេញ​ថ្លៃ​សាង​សង់​អគារ​សិក្សា
១. អេស៊ីលីដា-ចារឌីន ជា​មូលនិធិ​មួយ​ទទួល​ជំនួយ​ពី ធនាគារ អេស៊ីលីដា ភីអិលស៊ី និង ក្រុមហ៊ុន​ចារឌីន ព្រម​ទាំង​សារធារណៈជន​ជា​ច្រើន ជា​ពិសេស​បុគ្គលិក​គ្រប់​ជាន់​ថ្នាក់​នៃ​ធនាគារ អេស៊ីលីដា និង​បុត្រ​សម្ពន្ធ ដើម្បី​ជួយ​កុមារ​កម្ពុជា​ឲ្យ​ទទួល​បាន​ឱកាស​ស្មើ​គ្នា​សម្រាប់​ការ​អប់រំ ដោយ​សាង​សង់​ជា​អគារ​សិក្សា​ទៅ​ដល់​មូលដ្ឋាន​តាម​លទ្ធភាព​ដែល​ខ្លួន​មាន ។
២. មូលនិធិ អេស៊ីលីដា-ចារឌីន​សម្រាប់​ការ​អប់រំ សូម​គោរព​អញ្ជើញ​អ្នក​ម៉ៅការ​ទាំង​អស់​ដើម្បី​ចូល​រួម​ដេញ​ថ្លៃ សាង​សង់​អគារ​សិក្សា​មួយ​ខ្នង​មាន ៥បន្ទប់ នៅ​សាលា​បឋម​សិក្សា កំពង់​ព្រះឥន្ទ, ភូមិកំពង់ព្រះឥន្ទ, ឃុំស្រឡៅពីរ, ស្រុកឆែប, ខេត្តព្រះវិហា ដែល​កំណត់​រយៈពេល​សាង​សង់ ចំនួន ២១០ថ្ងៃ ដោយ​រាប់​បញ្ចូល​ទាំង​ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក​ទាំង​អស់ ។
៣. អ្នក​ម៉ៅ​ការ​ទាំង​អស់​អាច​ចូល​រួម​ដេញ​ថ្លៃ​ជា​មួយ​មូលនិធិ អេស៊ីលីដា-ចារឌីន ដោយ​គ្រាន់​តែ​ផ្ញើ​លិខិត, អ៊ីមែល, ឬ​តេលេក្រាម (Telegram) មក​អាសយដ្ឋាន​ដូច​ចំណុច (៩) ពី​ចំណាប់​អារម្មណ៍​ចូលរួម​ដេញ​ថ្លៃ​របស់​ខ្លួន ដោយ​ភ្ជាប់​មក​ជា​មួយ​នូវ​តម្រូវការ​មួយ​ចំនួន​ដូច​ខាង​ក្រោម ពី​ថ្ងៃទី៨ ខែកក្តដា ឆ្នាំ២០១៩ ដល់ ថ្ងៃទី២៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០១៩ ។ ករណី​ផ្ញើ​តាម​អ៊ីមែល ត្រូវ​មាន​ទំហំ​តូច​ជាង ៤ MB ។ តម្រូវ​ការ​ដែល​ត្រូវ​ភ្ជាប់​មក​ជា​មួយ​លិខិត, អ៊ីមែល, ឬ​តេលេក្រាម រួមមាន ៖
៤. ការជ្រើសរើស​អ្នក​ម៉ៅការ​ដែល​មាន​គុណសម្បតិ្ត សម្រាប់​ចូល​រួម​ដេញ​ថ្លៃ នឹង​ត្រូវ​វាយ​តម្លៃ និង​ផ្តល់​អនុសាសន៍ ដោយ​គណៈកម្មាធិការ​គ្រប់គ្រង​គម្រោង ហើយ​ឯកភាព​ដោយ​ប្រធាន​មូលនិធី តាម​រយៈ​ឯកសារ​របស់​អ្នក​ម៉ៅការ​ដែល​បាន​ផ្ញើ​មក​ជា​មួយ​ចំណាប់​អារម្មណ៍​ចូលរួម​ដេញ​ថ្លៃ នៅ​ថ្ងៃទី៣០ ខែសីហា ឆ្នាំ២០១៩
៥. មាន​តែ​អ្នក​ម៉ៅការ​ដែល​មាន​គុណសម្បត្តិ​គ្រប់​គ្រាន់ និង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើសរើស​ដែល​អាច​ទទួល​ឯកសារ​ដេញ​ថ្លៃ​បាន ។ ឯកសារ​ទាំង​នោះ​នឹង​ផ្ញើ​តាម​អ៊ីមែល ឬ​តេលេក្រាម នៅ​ថ្ងៃទី៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៩
៦. អ្នក​ម៉ៅការ​ដែល​ទទួល​បាន​ឯកសារ​ដេញ​ថ្លៃ ត្រូវ​រៀបចំ និង​បំពេញ​តាម​លក្ខណ​ដែល​បាន​កំណត់ រួច​ផ្ញើ​មក លោក មាស សុជាតិ លេខ​ទូរសព្ទ ០១០ ៤៧៧ ៤៧៩, អគារលេខ៦១ មហាវិថីព្រះមុនីវង្ស សង្កាត់ស្រះចក ខណ្ឌដូនពេញ រាជធានីភ្នំពេញ ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា មិន​ឲ្យ​លើស​ម៉ោងបួនល្ងាច ថ្ងៃទី៣០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៩ ផ្ទាល់​ដោយ​បិទ​ត្រឹម​ត្រូវ ។ មូលនិធិ​មិន​ទទួល​យក​ឯកសារ​ដេញ​ថ្លៃ​ណា​ដែល​ហួស​ពេល​កំណត់​ដោយ​ឥត​លក្ខខណ្ឌ ។ ឯកសារ​ដេញ​ថ្លៃ​ដែល​បាន​ផ្ញើ​មក​ហើយ មិន​អាច​ប្រគល់​ត្រឡប់​វិញ​ទេ ។ តម្រូវ​ការ​ចាំ​បាច់​ដែល​អ្នក​ម៉ៅការ​ត្រូវ​ផ្ញើ រួមមាន ៖
ឯកសារ​ច្បាប់​ដើម​ពីរ និង​ផ្នែក​ទន់ (PDF រួមទាំង BOQ Excel Version) ជា CD or USB ដែល​គ្មាន​មេរោគ ។ ករណី​ដែល​មាន​មេរោគ​ឯកសារ​ដេញ​ថ្លៃ​នោះ​ត្រូវ​មោឃភាព​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្ត ។ ឯកសារ​ទាំង​នោះ​រួមមាន ៖
៧. ប្រសិន​បើ​តាម​លិខិត និង​ឯកសារ​ផ្សេងៗ​ភ្ជាប់​ជា​មួយ​ដែល​អ្នក​មិន​ទាន់​យល់​ច្បាស់ អ្នក​អាច​ចោទ​ជា​ចំណួរ​មក​កាន់​យើង​ខ្ញុំ​តាម​រយៈ​អ៊ីមែល ដូចមាន​នៅ​ក្នុង​ចំណុច​ទី១០ នៃ​លិខិត​នេះ ។
៨. អេស៊ីលីដា-ចារឌីន សង្ឃឹម​ថា​អ្នក​ចូល​រួម​ដេញ​ថ្លៃ​ជា​មួយ​យើងខ្ញុំ ត្រូវ​សន្យា​ថា​មិន​មាន​អំពើ​ពុក​រលួយ ក្លែង​បន្លំ បង្ខិត​បង្ខំ បំពាន ឬ​ធ្វើ​ឲ្យ​រាំង​ស្ទះ​អ្វី​មួយ​ក្នុង​កំឡុង​ពេល​ដេញ​ថ្លៃ ចុះ​កុង​ត្រា និង​ពេល​សាងសង់​ជា​ដើម ។
៩. ខាង​ក្រោម​ជា​អាសយដ្ឋាន ដែល​អ្នក​ដេញ​ថ្លៃ​ទាំង​អស់​អាច​ទំនាក់ទំនង​មក​ដើម្បី​សាកសួរ​ព័ត៌មាន, ផ្ញើ​លិខិត​ចាប់​អារម្មណ៍​ក្នុង​ការ​ចូល​រួម​ដេញ​ថ្លៃ មក​យក​ពាក្ស​ដេញ​ថ្លៃ ដាក់​សំណួរ និង​ដាក់​ឯកសារ​ដេញ​ថ្លៃ​ជា​ដើម ៖
១០. អេស៊ីលីដា-ចារឌីន រង​ចាំ​ទទួល​អ៊ីមែល តេលេក្រាម ឬ​លិខិត​ពី​អ្នក​ដេញ​ថ្លៃ​ទាំង​អស់ ។ ជា​ថ្មី​ម្តង​ទៀត​សូម​ថ្លែង​អំណរគុណ​យ៉ាង​ជ្រាល​ជ្រៅ​ទុក​ជា​មុន​សម្រាប់​ការ​ចូលរួម​ដេញ​ថ្លៃ​ជា​មួយ​យើង​ខ្ញុំ ។

1. AJF has received funds which ACLEDA Bank Plc., and Jardines are working together with other potential social donors to seek funds to help Cambodia's Children at the rural area to be able to access a minimum/basic education.
2. AJF now invites bids from eligible and qualified bidders for new construction of 5 class room building at Kampong Preah Ent Primary School in Village: Kampong Preah Ent, Commune: Sralau Pir, District: Chhaeb, Province: Preah Vihear that has construction period 210 calendar days.
3. This invitation is open to all eligible bidders from eligible source countries. Interested eligible bidders can send the interested letter to the address below (item 9) from August 8, 2019 to August 26, 2019. The attachment file by mail should less than 4 MB. Interested bidders' attention shall meet the following minimum qualifying and experience criteria:
4. Short qualified bidders list will evaluation and recommend by AJF's project committee and approved by chairman of board director of AJF on August 30, 2019.
5. A complete set of Bidding Documents in English in soft copy and send to qualified bidders only on September 5, 2019 by E-mail or Telegram.
6. Bids must be submitted to Mr. Meas Socheat, 010 477 479, #61, Preah Monivong Blvd., Sangkat Srah Chork, Khan Daun Penh, Phnom Penh, Kingdom of Cambodia. Tel: +855 (0)23 998 777 / 430 999, Fax: +855 (0)23 430 555, P.O.Box: 1149 at or before 04:00 P.M. on September 30, 2019 (Cambodia Standard Time).
It shall remain your responsibility to ensure that your bid will reach the address above on or before the deadline with the sealed bids document. Bids that are received by AJF, after the deadline indicated above, for whatever reason, or Non Completed Documents in submission would not be considered. All bidding documents provided will not be returned.
The minimum submission bids document as required as below:
Bidders shall be submitted by Hard of two originals and soft copy of BOQ (Excel Version) and in PDF file may submitted in, CD or USB must be virus-free. They must be free from any form of virus or corrupted contents, or the bids shall be rejected. Documents as required below:
7. Kindly go through this invitation letter and other documents attached here to this RFB. Should you have any questions or require any clarification, please feel free to email your questions/clarifications as address below.
8. AJF will respectively declare a firm ineligible either indefinitely or for a stated period of time, to be awarded a contract, if they at any time determines that the firm has engaged in corrupt or fraudulent, coercive, collusive or obstructive practices in completing or in executing a contract.
9. The address for (i) obtaining of information (ii) submitted letter of interested, and (iii) Submission of bid document:
10. AJF looks forward to receiving your interested bids letter and thank you in advance for your interest in AJF procurement opportunities.