អង្គការមូលនិធិ អេស៊ីលីដា-ចារឌីន សម្រាប់ការអប់រំ ទទួលបានកុំព្យូទ័រចំនួន ២៧គ្រឿង ពីក្រុមហ៊ុនហុងកុងលេន (Hongkong Land)
ថ្ងៃទី៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ — អង្គការមូលនិធិ អេស៊ីលីដា-ចារឌីន សម្រាប់ការអប់រំ (AJF) ជាអង្គការសង្គមស៊ីវិលដំបូលគេនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដែលបានចុះបញ្ជីនៅនិយ័តករបរធនបាលកិច្ច សូមជូនដំណឹងថា ក្រុមហ៊ុន ហុងកុងលេន (Hongkong Land Premium Investment Limited) បានបរិច្ចាគ កុំព្យូទ័រចំនួន ២៧គ្រឿង ដែលក្នុងនោះមានកុំព្យូទ័រលើតុចំនួន ១៣គ្រឿង និងកុំព្យូទ័រយួរដៃចំនួន ១៤គ្រឿង ដល់ AJF សម្រាប់បរិច្ចាគដល់គ្រូបង្រៀននៅសាលាបឋមសិក្សាដែលសាងសង់ដោយ AJF ។
មូលនិធិ អេស៊ីលីដា-ចារឌីន សម្រាប់ការអប់រំ (AJF) បាន និងកំពុងដំណើរការសកម្មភាពសង្គម និងមនុស្សធម៌តាំងពីខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៨ មកម្ល៉េះ។ បច្ចុប្បន្ននេះ AJF បានវិនិយោគជាង ៧០០.០០០ ដុល្លារអាមេរិក សម្រាប់ការសាងសង់អគារសិក្សាបឋមសិក្សាចំនួន ១១ នៅក្នុងខេត្តគោលដៅរបស់ខ្លួន នៅភាគខាងជើង និងឦសាន នៃប្រទេសកម្ពុជា រួមមានមណ្ឌលគិរី រតនគិរី ឧត្តរមានជ័យ ព្រះវិហារ និងស្ទឹងត្រែង។ មានសិស្សចំនួនជិត ១.៥០០នាក់បានចុះឈ្មោះ និងសិក្សានៅអគារសិក្សាទាំង១១ខ្នងនេះ។ អគារសិក្សាទាំងនេះបាន និងកំពុងសាងសង់ស្របតាមការរចនាដែលបានអនុម័តដោយក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ដែលមានបន្ទប់សិក្សាចំនួន ៥ ក្នុងមួយអគារៗ រួមទាំងបន្ទប់ទឹកផងដែរ។
"យើងរីករាយដែលបានទទួលការបរិច្ចាគមិនមែនសាច់ប្រាក់ជាលើកដំបូង ពីម្ចាស់ជំនួយជាសាជីវកម្មដូចជា ហុងកុងលេន (Hongkong Land) បែបនេះ។ ការជឿទុកចិត្ត និងការគាំទ្រពីសាជីវកម្ម នឹងជួយយើងប្រមូលមូលនិធិគ្រប់ប្រភេទដើម្បីគាំទ្រសាលារៀន និងសហគមន៍នៅតំបន់ដាច់ស្រយាល ដើម្បីបង្កើនគុណនៃការបង្រៀនរបស់គ្រូ គុណភាពសិក្សា និងជីវភាពរបស់សិស្សពេលអនាគតផងដែរ" សេចក្តីថ្លែងការណ៍របស់ បណ្ឌិត ព្រំ វិសុទ្ធ ប្រធានអង្គការមូលនិធិអេស៊ីលីដា-ចារឌីន សម្រាប់ការអប់រំ។
"ហុងកុង លែន (Hongkong Land) មានកិត្តិយសក្នុងការគាំទ្រ កិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់អង្គការមូលនិធិអេស៊ីលីដា-ចារឌីន ក្នុងការលើកកម្ពស់គុណភាពបង្រៀន និងការអប់រំ។ គុណភាពបង្រៀន និងការអប់រំ គឺជាមូលដ្ឋានគ្រឹះនៃអនាគតដ៏ល្អប្រសើរ ហើយយើងប្តេជ្ញាធ្វើឱ្យ សហគមន៍គោលដៅរបស់អេស៊ីលីដា-ចារឌីន នឹងមានផលវិជ្ជមានប្រសើរឡើងជានិច្ច" សេចក្ដីថ្លែងការណ៍របស់ លោក Darren O'Shaughnessy អ្នកគ្រប់គ្រង ហុងកុងលេន (Hongkong Land) ប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា។
អំពីហុងកុងលេន (Hongkong Land)
ហុងកុងលេន (Hongkong Land) គឺជាក្រុមហ៊ុន វិនិយោគ គ្រប់គ្រង និងអភិវឌ្ឍន៍អចលនទ្រព្យសំខាន់ៗ។ ហុងកុងលេន (Hongkong Land) បង្កើតឡើងក្នុងឆ្នាំ១៨៨៩ ហើយហុងកុងលេន (Hongkong Land) ធ្វើអាជីវកម្មដោយឈរលើមូលដ្ឋាន ឧត្តមភាព សុចរិតភាព និងភាពជាដៃគូ។
អាគារការិយាល័យ និងអចលនទ្រព្យដ៏ប្រណិតរបស់ ម្ចាស់ និងថ្នាក់គ្រប់គ្រងទាំងអស់ មានក្រឡាផ្ទៃជាង ៨៥០.០០០ ម៉ែត្រការ៉េ ក្នុងទីក្រុងសំខាន់ៗនៅអាស៊ី ជាពិសេសទីក្រុងហុងកុង សិង្ហបុរី ប៉េកាំង និងហ្សាកាតា។ លក្ខណៈសម្បត្តិរបស់វាគឺ ទាក់ទាញក្រុមហ៊ុន និងម៉ាកល្បីៗលំដាប់កំពូលរបស់ពិភពលោក។
ផលប័ត្រអចលនទ្រព្យសំខាន់ៗ របស់ Group's Central Hong Kong មានប្រហែល ៤៥០.០០០ ម៉ែត្រការ៉េ ។ វាមាន ១៦៥.០០០ ម៉ែត្រការ៉េ ជាការិយាល័យដ៏មានកិត្យានុភាពក្នុងប្រទេសសិង្ហបុរីបានធ្វើឡើងជាចម្បងតាមរយៈការបណ្តាក់ទុនរួមគ្នា មជ្ឈមណ្ឌលលក់រាយចំនួនបួននៅចិនដីគោក រួមទាំងមជ្ឈមណ្ឌលលក់រាយប្រណីតនៅ Wangfujing ក្នុងទីក្រុងប៉េកាំង និងការប្រាក់ ៥០% នៅក្នុងអគារការិយាល័យឈានមុខគេនៅកណ្តាលទីក្រុងហ្សាកាតា។ Group's Central Hong Kong ក៏មានគម្រោងសង់លំនៅដ្ឋាន ពាណិជ្ជកម្ម និងការប្រើប្រាស់ចម្រុះដែលមានគុណភាពខ្ពស់ ស្ថិតនៅក្រោមការអភិវឌ្ឍន៍ក្នុងទីក្រុងនានាទូទាំងប្រទេសចិន និងអាស៊ីអាគ្នេយ៍ រួមទាំងការប្រាក់ ៤៣% ក្នុងទំហំ ១,១ លានម៉ែត្រការ៉េ នៃគម្រោងប្រើប្រាស់ចម្រុះនៅ West Bund ទីក្រុងសៀងហៃ។ ក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ខ្លួនគឺ MCL Land គឺជាអ្នកអភិវឌ្ឍន៍លំនៅដ្ឋានដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងយ៉ាងល្អនៅក្នុងប្រទេសសិង្ហបុរី។
ក្រុមហ៊ុន Hongkong Land Holdings Limited មានមូលដ្ឋាននៅក្នុង Bermuda ហើយមានមូលដ្ឋាននៅក្នុង ផ្សារហ៊ុន London Stock Exchange ជាមួយនឹងការចុះបញ្ជីបន្ទាប់បន្សំនៅ Bermuda និង Singapore ។ ទ្រព្យសកម្ម និងការវិនិយោគរបស់ក្រុមហ៊ុន ត្រូវបានគ្រប់គ្រងដោយ Hongkong Land Limited។ Hongkong Land គឺជាសមាជិកនៃ Jardine Matheson Group ។
អំពី មូលនិធិអេស៊ីលីដា-ចារឌីន សម្រាប់ការអប់រំ (AJF)
មូលនិធិអេស៊ីលីដា-ចារឌីនសម្រាប់ការអប់រំ (AJF) ជាអង្គការសង្គមស៊ីវិលដំបូងគេដែលបានបង្កើត និងចុះបញ្ជី នៅក្រសួងមហាផ្ទៃថ្ងៃទី៤ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០១៧ និងនៅនិយ័តករបរធនបាលកិច្ចថ្ងៃទី៦ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៣។ អង្គការបានដំណើរការសកម្មភាពសង្គម និងមនុស្សធម៌តាំងពីខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៨។ សកម្មភាពចម្បងរបស់អង្គការ គឺផ្តោតលើការសាងសង់អគារសាលាបឋមសិក្សានៅភូមិដាច់ស្រយាល និងក្រីក្រក្នុងខេត្តព្រះវិហារ ឧត្តរមានជ័យ មណ្ឌលគិរី រតនគិរី និងខេត្តស្ទឹងត្រែង។
»  ព័ត៌មាន  »  អង្គការមូលនិធិ អេស៊ីលីដា-ចារឌីន សម្រាប់ការអប់រំ ទទួលបានកុំព្យូទ័រចំនួន ២៧គ្រឿង ពីក្រុមហ៊ុនហុងកុងលេន (Hongkong Land)

Phnom Penh, July 05, 2023 - ACLEDA–Jardines Educational Foundation (AJF) as the first Social Trust in Cambodia announced that Hongkong Land (Premium Investment) Limited donated 27 computers of which are 13 desktop and 14 laptops to AJF for donating to teachers at primary school built by AJF.
(AJF) has been operating social and humanity activities from since June 2018. Currently, AJF invested more than USD700,000 for building 11 primary school buildings in our target provinces in the north and northeast of the country including Mondulkiri, Ratanakkiri, Oddar Meanchey, Preah Vihear and Stung Treng. There were nearly 1,500 students were enrolled and studying at these 11 school buildings. These school buildings have been building in accordance with the design approved by the Ministry of Education, Youth and Sport with 5 classrooms per building including washroom facilities.
"We are glad to obtain the first non-cash donation from donor as corporate like such Hongkong Land. The trust and support from corporates will help us mobilizing all kinds of donations to support schools and communities in remote and impoverished areas to improve their quality of teaching of teachers and quality of life of students" said Dr. Visoth Prom, Chairman of ACLEDA Jardine Educational Foundation.
"Hongkong Land is honored to support the efforts of ACLEDA Jardine Educational Foundation in improving teaching quality and education. Teaching quality and education are the cornerstone of a better future, and we are committed to making a positive impact in the communities we serve," said Darren O'Shaughnessy, County Manager of Hongkong Land.
About Hongkong Land
Hongkong Land is a major listed property investment, management and development group. Founded in 1889, Hongkong Land's business is built on excellence, integrity and partnership.
The Group owns and manages more than 850,000 sq. m. of prime office and luxury retail property in key Asian cities, principally Hong Kong, Singapore, Beijing and Jakarta. Its properties attract the world's foremost companies and luxury brands.
The Group's Central Hong Kong portfolio represents some 450,000 sq. m. of prime property. It has a further 165,000 sq. m. of prestigious office space in Singapore mainly held through joint ventures, four retail centres on the Chinese mainland, including a luxury retail centre at Wangfujing in Beijing, and a 50% interest in a leading office complex in Central Jakarta. The Group also has a number of high quality residential, commercial and mixed-use projects under development in cities across China and Southeast Asia, including a 43% interest in a 1.1 million sq. m. mixed-use project in West Bund, Shanghai. Its subsidiary, MCL Land, is a well-established residential developer in Singapore.
Hongkong Land Holdings Limited is incorporated in Bermuda and has a primary listing on the London Stock Exchange, with secondary listings in Bermuda and Singapore. The Group's assets and investments are managed from Hong Kong by Hongkong Land Limited. Hongkong Land is a member of the Jardine Matheson Group.
About ACLEDA-Jardines educational foundation organization (AJF)
AJF as the first Social trust was established and registered at the Ministry of Interior on May 4, 2017 and at Trust Regulator of Cambodia on January 6, 2023. It has been operating social and humanity activities from since June 2018. The main activity of AJF focuses on constructing primary school buildings in remote and impoverished villages in Preah Vihear, Oddar Meanchey, Mondul Kiri, Ratanak Kiri and Steung Treng provinces.